گارانتی ضمانت تعویض موبایل اکسیژن o2tel.com

هدف موبایل اکسیژن (o2tel) همواره جلب رضایت و آسودگی خاطر خریداران گرامی بوده و خواهد بود. در همین راستا o2tel در تلاش است تا تمامی سفارشات در شرایط مطلوب به دست خریداران برسد، لیکن ممکن است خریداران محترم پس از تحویل سفارشات خود با مسائلی روبرو گردند که در اینگونه موارد، خدمات پس از فروش o2tel بمنظور جلب رضایت و رفع مشکلات مشتریان رویه هایی را در نظر گرفته که در ادامه به مشروح آنها خواهیم پرداخت.
مشکلاتی که در حیطه خدمات پس از فروش o2tel قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد :

مغایرت سفارشات خریداری شده با اطلاعات مندرج در سایت www.o2tel.com


موبایل اکسیژن تمامی تلاش خود را در راستای تحویل دقیق و منطبق بر سفارشات خریداران محترم بکار می برد، در صورتی که مشخصات سفارشات با کالاهای تحویل داده شده منطبق نباشد، رویه کاری به صورت زیر در نظر گرفته می شود:
در صورت مشاهده مغایرت ظاهری و فیزیکی کالای تحویلی با سفارشات مشتریان (به عنوان نمونه اختلاف در رنگ کالای تحویلی با کالای اشاره شده در سفارش کالا) حداکثر طی مدت 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، خریداران گرامی ملزم هستند مراتب را به پشتیبانی موبایل اکسیژن o2tel اطلاع دهند.
در صورت مشاهده مغایرت فنی حداکثر تا 48 ساعت پس از تحویل کالا مشتریان محترم ملزم هستند مراتب را به اطلاع پشتیبانی موبایل اکسیژن o2tel برسانند.
خریداران محترم جهت هماهنگی با واحد پشتیبانی می توانند از طریق صفحه تماس با ما، با ارسال ایمیل، ارسال پیغام و یا تماس با فروشگاه با شماره 66736513-021 اقدام نمایند.
در نظر داشته باشید تعویض کالا در چنین شرایطی در صورتی امکان پذیر است که شروط ذیل رعایت گردند :
1 - در مدت های قید شده مشکل به واحد فنی اطلاع داده شده باشد.
2- عدم استفاده از کالای مذکور و همچنین کالا در شرایط اولیه باشد.
3- تایید واحد فنی بر مغایرت کالا.
در نظر داشته باشید برای ارسال کالای دارای مغایرت، کالا به خوبی بسته بندی گردیده به همراه تمامی لوازم به صورت کامل به همراه فاکتور به موبایل اکسیژن ارسال گردید. در غیر اینصورت اقدامی از سوی موبایل اکسیژن o2tel انجام نمی پذیرد.
در صورت تایید مغایرت فنی هزینه های ارسال بر عهده موبایل اکسیژن o2tel می باشد.

اشکالات فنی کالاهای تحویلی


به منظور جلب اطمینان خاطر خریداران محترم، موبایل اکسیژن فرصت 48 ساعته برای تست کالای خریداری شده را در اختیار خریداران قرار داده است.
در صورت بروز و یا مشاهده مشکلات و ایرادات فنی در کالای تحویلی، خریداران ملزم هستند در مدت حداکثر تا 48 ساعت پس از دریافت کالا، مراتب را با واحد پشتیبانی موبایل اکسیژن o2tel از طریق صفحه تماس با ما، با ارسال ایمیل، ارسال پیغام و یا تماس با فروشگاه با شماره 66736513-021 در میان بگذارند. در صورتی که نقص فنی کالای تحویلی توسط کارشناسان فنی موبایل اکسیژن o2tel تایید گردید، خریداران گرامی با ارسال همه لوازم جانبی و فاکتور، کالای مورد نظر را با بسته بندی کامل به منظور تعویض کالا به موبایل اکسیژن ارسال نمایند.
در صورت تایید اشکال فنی هزینه های ارسال کالا بر عهده موبایل اکسیژن o2tel می باشد.
در صورتی که اشکال‏‏های فنی در اثر استفاده نادرست خریدار از کالا ایجاد شود، موبایل اکسیژن ار هرگونه اقدامی در این راستا معذور است.
به عنوان نمونه مواردی که به عنوان استفاده نادرست خریدار تلقی می گردند عبارتند از :
1- بروز مشکلات فنی پس از نصب نرم افزار
2- انجام تغییرات نرم افزاری در سطح developer و به اصطلاح root کردن
3- جا زدن ناصحیح سیم کارت
4- جازدن نا صحیح باطری
5- شک الکتریکی
6- بروز خط و خش و علائم ضربه در کالا
7- قرار گرفتن در محیط های پر رطوبت و نفوذ آب و رطوبت به داخل محصول
8- سایر موارد که نشان از استفاده ناصحیح خریدار از کالای مورد نظر دارد

آسیب‏های فیزیکی و مشکلات پیش آمده در حمل و نقل


موبایل اکسیژن سفارشات خریداران را با بسته بندی استاندارد و ایمن در اختیار شرکت های حمل و نقل معتبر به انتخاب خریدار قرار می دهد. بروز آسیب فیزیکی در هنگام حمل و نقل به عهده شرکت حمل و نقل می باشد و موبایل اکسیژن در صورت تایید شرکت حمل و نقل مورد نظر، تمام تلاش خود را در راستای جبران خسارت بکار می گیرد.
آسیب ها وارد شده در هنگام حمل و نقل باید حداکثر تا 24 ساعت پس از تحویل سفارش به واحد پشتیبانی موبایل اکسیژن o2tel از طریق صفحه تماس با ما، با ارسال ایمیل، ارسال پیغام و یا تماس با فروشگاه با شماره 66736513-021 اطلاع داده شود. کالای مورد نظر به همان صورتی که خریدار تحویل گرفته به صورت کامل و با تمامی لوازم به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور سفارش به موبایل اکسیژن ارسال شود.
در نظر داشته باشید آسیب های فیزیکی وارده به بسته بندی و کالا در هنگام حمل و نقل، در زمان تحویل کالا قابل مشاهده هستند و خریداران می توانند با عدم تحویل کالای مورد نظر موجب عودت کالا به موبایل اکسیژن شوند تا پس از بررسی جهت ارسال مجدد اقدام گردد.

نکات مهم * :


1- تمامی کالاهایی که در o2tel به فروش می رسند اصلی بوده و به هیچ عنوان کالاهای غیر اصلی و کار کرده در o2tel بفروش نمی رسد.
2- ضمانت موبایل اکسیژن o2tel تنها شامل کالاهایی می گردد که با عنوان ضمانت o2tel بفروش برسند و موبایل اکسیژن هیچگونه مسئولیتی در قبال کالاهایی که با گارانتی های اصلی و شرکتی بفروش برسند، ندارد و تنها می تواند خریداران گرامی را در مسیر ارتباط با شرکت گارانتی کننده و امور مربوطه، راهنمایی نماید.
3- تنها مرجع رسمی فروش اینترنتی موبایل اکسیژن سایت www.o2tel.com می باشد و از هیچ طرق دیگری در فضای مجازی موبایل اکسیژن اقدام به فروش کالا نمی نماید.
4- دفتر مرکزی موبایل اکسیژن، واقع در تهران، خیابان جمهوری اسلامی، نرسیده به پل حافظ، پاساژ ایرانیان، طبقه زیر همکف واحد 17 می باشد که اطلاعات تکمیلی را می توانید از صفحه تماس با ما کسب کنید. موبایل اکسیژن فاقد هرگونه نمایندگی فروش می باشد.

به o2tel خوش آمدید
سبد خرید کالا
 
راهنمای خرید   |   تماس با ما   |   صفحه اصلی   تماس با فروشگاه : ٦٦٧٣٦٥١٣ - ٠٢١
 
 
استفاده از مطالب سايت o2tel.com فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است کليه حقوق اين سايت متعلق به موبایل اکسیژن می باشد
o2tel.com - Copyright © 2013-2018 - All rights reserved